Skip to main content
Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Kaarina-talon pihakirppis ja -keikka: Hurjan pojan koti

3.8. | 15:00 - 18:00

Tapahtuma on maksuton.

Kirpputori ja keikka Kaarina-talon sisätiloissa epävakaan sään vuoksi!

Elokuun jokaisena torstai-iltapäivänä Kaarina-talon edustalla järjestetään iltapäiväkirppis ja pihakeikka. Kirppispaikat ovat maksuttomia, eikä niitä tarvitse varata etukäteen. Ota oma pöytä tai viltti mukaan, paikan voit valita saapuessasi. Muista, että sopu sijaa antaa! Elävää musiikkia soi kirppistelyn lomassa klo 16.30. Torstaina 3.8. esiintymässä on nelikko Hurjan pojan koti. 

Huonon sään sattuessa, siirtyy tapahtuma sisätiloihin. Huom! Kaarina-salissa on tilaa 30-35 myyjälle ja sään salliessa voi kirppispaikan laittaa pystyyn Kaarina-talon edessä lippaan alla. Hurjan pojan koti esiintyy aulassa. 

 

Tapahtumaan on vapaa pääsy!

Bändiesittely: Hurjan pojan koti

Kantrihenkistä musiikkia pääosin suomen kielellä esittävä nelikko. Lauluja elämän nurjalta puolelta, repivää kaipuuta ja rakkautta sekä vaaran tuntua. Lavalla voi nähdä myös kantrikoira Chakan.

Tutustu yhtyeeseen 

Tiedot

Päivämäärä:
3.8.
Aika:
15:00 - 18:00
Hinta:
Tapahtuma on maksuton.
Kotisivu:
https://kaarina.fi/fi/tapahtumat/kaarina-talon-pihakirppis-ja-keikka-hurjan-pojan-koti
Skip to content